Masáže

Vyberte si z naší nabídky masáží a přijďte k nám relaxovat.

Klasická masáž

Tradiční čínská medicína patří mezi nejznámější holistické (celostní) terapie a na člověka se dívá jako na součást celku. V tomto duchu tedy neexistuje onemocnění jen jednoho orgánu nebo jen jeho části, vždy jde o chorobu celého jedince. To je hlavní rozdíl mezi tradiční čínskou medicínou a západní – moderní medicínou.

Čínská tlaková masáž vychází z tradiční čínské medicíny a starověké kultury Číny. Je nejstarším známým druhem masáží, o kterém víme. Čínskou tlakovou masáží uvolňujeme zablokovanou energii v organizmu. Působíme na energetické body ve směru drah meridiánů a tak dochází k harmonizaci a vitalizaci životní energie.

Délka masáže: 60minutová masáž celková, 40minutová záda a šíje

Součástí tradiční čínské masáže jsou techniky moxování, tejpování, práce s akupunkturním kladívkem aj.

Moxování

Moxování neboli požehování je v podstatě jedna z metod, která má za úkol organizmus prohřát. Prohřívají se akupunkturní body, dráhy, ale i celé oblasti těla. Z hlediska západní medicíny má tento způsob prohřívání následující účinky: zlepšuje imunitu, podporuje regeneraci organizmu, normalizuje vegetativní funkce, pomáhá navodit stav relaxace, podporuje trávení. Dým, který hořením pelyňku, jímž se nejčastěji moxuje, vzniká, má podle některých názorů baktericidní účinky.

Nejčastěji se tedy moxování používá při onemocněních způsobených chladem, ať už vnitřním nebo vnějším, chronická onemocnění dýchacích cest (záněty, astma), poruchy trávicího traktu (průjem, zácpa, žaludeční vředy), menstruační potíže a nemoci močopohlavního ústrojí, revmatické a degenerativní onemocnění kloubů, především v bederní oblasti. Dále se doporučuje při depresích a stavech vyčerpanosti a únavy.

Zdroj: tradicni-cinska-medicina.cz

Baňkování

Kde příroda stvořila bolest, tam se nashromáždily škodlivé látky. Pokud není příroda schopná je sama vyprázdnit, je baňkování nejefektivnější metodou, která rychle a bez vedlejších účinků odstraní bolesti zad. Baňkování patří k uznávaným starověkým čínským metodám. Baňkováním rozumíme přikládání skleněných nádobek, v nichž se vytvoří podtlak, který způsobí přisátí na pokožku. Baňky se přikládají na reflexní zóny, akupunkturní body, při masáži. Používá se na onemocnění a problémy pohybového aparátu. Používáme ji také při léčbě onemocnění trávicího a dýchacího aparátu, ale i k zmírnění jiných vnitřních potíží. Baňkováním táhneme toxiny k povrchu, čistíme krev a aktivujeme cévní systém.


Kineziotaping

Jedná se o terapeutickou metodu, která se používá jako podpůrná léčba při akutních nebo chronických problémech pohybového aparátu. Kineziotaping se používá jako doplněk léčebné terapie. Lepení barevných speciálních pásek z bavlny – tejpů – působí na naše svalstvo, úpony, klouby, fascie, kůži, cévní a lymfatický systém. Tejp získal oblibu za svoje vynikající vlastnosti, je elastický, propustný a kůže tak může dýchat, voděodolný a odolný. Vydrží 3-7 dnů podle potivosti kůže. Natažení pásky způsobuje tah kůže v okolních svalech a tím dochází k reflexnímu ovlivňování nejen kůže, ale i svalů v okolí tejpu, zrychluje se lymfatický systém, odchází bolest.

Image

Relaxační masáž

Ajurvédská masáž Abhayanga

Máte rádi obřady? Ajurvédská masáž takový terapeutický obřad nabízí. Ajurvéda pracuje na principu, kdy člověk, bytost, je celek, ve kterém je tělesno, duševno a duchovno propojeno v jedno a každá tato stránka člověka má vliv na ty ostatní. Pod vlivem teplého oleje a speciálních masážních technik ucítíte uvolnění napětí, obnovení pohyblivosti, odstranění stresu, zlepšení nálady a novou životodárnou sílu. V závěrečném meditačním rituálu, masáži hlavy, zapomenete na rychlost každodenního života a vše se zpomalí, duševní pohoda zaplavuje tělo i mysl… Po devadesátiminutovém hýčkání cítíte harmonii, vnitřní rovnováhu, která zajišťuje přirozenou obranyschopnost a zdraví člověka.

Délka masáže: 90minutová celotělová masáž

Lomi lomi

Výlet na Havaj? Šumění moře, taneční hudba, slunce, dovolená. Tak lehce, se po speciální havajské masáži budete cítit i vy. Propojením rytmické hudby, speciálních energetických masážních technik využívající ruce, dlaně, předloktí a lokty se naladíte na filozofii havajských ostrovů Huna. Tato prastará filozofie Huna v překladu znamená tajemství poznání. Je to léčivá cesta harmonie lásky a moci, která vede ke vnitřní svobodě. V lidském těle působí energie, díky níž můžeme žít. Havajané tvrdí, že myšlenka nebo přesvědčení umí zablokovat proudění energie úplně stejně, jako to umí svalové napětí. Jinými slovy, to, co nás trápí psychicky, se nezvratně projeví i po fyzické stránce. V tuto chvíli nastupuje Lomi-Lomi. Masáž Lomi-Lomi totiž zvládá odstranit blokády uvnitř těla, ať už mají původ ve fyzických bolestech nebo v psychických trápeních.

Délka masáže: 90minutová masáž těla zepředu, zezadu a rukou

Masáž hlavy

Trápí vás často bolest hlavy? Migréna? Trpíte nespavostí? V tom případě, je masáž hlavy vhodná právě pro vás. Při masáži je masírována horní část zad, ramena, šíje, pokožka hlavy a obličeje. Indická masáž hlavy působí na dvou úrovních: na fyzické úrovni tím, že pracuje s kožní a svalovou tkání, na psychologické úrovni, tím že pracuje s energetickými kanály. Odstraňuje bolesti hlavy, stres, bolesti a napětí v šíji, únavu očí, nespavost nebo problémy se soustředěním.  Při masáži se užívá nejkvalitnější arganový, za studena lisovaný olej, který zároveň ošetří vaši pokožku hlavy, zvýší krevní oběh, zlepší přísun živin do vlasových kořínků. Vaše vlasy získávají výživu, psyché je uvolněná, relaxovaná.

Délka masáže: 70minutová masáž hlavy, šíje, horní části zad

Těhotenská masáž

Těhotenská masáž pečuje s láskou a něhou o vzájemné pouto maminky a miminka. Láskyplný dotek, relaxace a péče v době těhotenství pomáhají mamince k celkovému uvolnění, fyzické a psychické pohodě. Maminka a dítě se spolu seznamují všemi smysly, všemi myšlenkami i emočním naladěním. Pokud se cítíte dobře po psychické i fyzické stránce, nic nebrání tomu, abyste si jemnou a velmi citlivou masáž dopřála. Součástí masáže je příjemná aromaterapie.

Délka masáže: 60minutová masáž celková, 40minutová částečná

Baby masáž

Maminka a miminko si po porodu utváří silné pouto, vzájemně se poznávají přes první pohledy z očí do očí, přes něžné doteky a milující hlas. Masáž plná lásky působí na novorozeňátko blahodárně nejen po stránce fyzické, ale především emoční. Masáž učí maminku vytvářet mezi ní a dítětem vzájemnou pohodu, pocit radosti a potěšení. Masáže přispívají k celkové péči o miminko a mamince pomáhají rozlišit signály, které ji miminko vysílá.

Délka masáže: 10 -20 minut podle pohody dítěte, cena smluvní
Image

Hloubková masáž

Hloubková masáž řeší zásadním způsobem svalové bloky, účinně upravuje statické napětí celých svalových skupin a obnovuje funkci již dlouho zatuhlých svalů a klienti získávají pocit, že mají více energie a jsou aktivnější. Má mnoho prospěšných účinků na stav kloubů, šlach a ostatních tkání a orgánových systémů.

Délka masáže: 90minutová masáž

Reflexologie

Na šlapkách nohou se nachází reflexní plošky celého těla, dalo by se říci, že chodidlo vlastně představuje celé lidské tělo. Masáží reflexních zón, bodů na chodidle, můžeme ovlivnit činnost všech orgánů v těle, napětí svalů a blokády kloubů. Reflexní terapií dokážeme jednak stimulovat, pokud orgán pracuje nedostatečně a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti.


Dornova + Breussova masáž

Jedná se o druh manuální terapie, která je velmi jemnou a pomalou alternativou mobilizací kloubů a páteře (vracení jednotlivých obratlů a kloubů do jejich přirozené polohy). Na rozdíl od šetrných forem standardní manuální fyzioterapie se tak děje za aktivní účasti pacienta jeho přirozeným a volným pohybem.

Cílem metody je uvolnění meziobratlových kloubů. Základním předpokladem úspěchu terapie je aktivní spolupráce pacienta a jeho mobilita.

Zároveň s Dornovou metodou se aplikuje i Breussova masáž. Jedná se o velmi jemnou formu masáže páteře. Terapeut používá sled charakteristických hmatů. Masáž se provádí velmi pomalými a jemnými hmaty, je uvolňující a velmi příjemná.

Image

Tepelná masáž

Lávové kameny

Potřebujete uvolnit napětí, detoxikovat tělo? Působením teplých lávových kamenů přiložených na energetické dráhy, meridiány a působením jemných masážních technik, poskytnete svému tělu blahodárný relaxační účinek. A nejen to, lávovým kamenům se přisuzovala léčivá síla, která vracela tělu to, co bylo ztraceno. Energetické záření z kamenů z čediče lávového původu, jejich schopnost udržovat dlouho teplo, navrátí vašemu tělu pohyblivost, zbavíte se škodlivin, zvýšíte průtok krve do tkání a svalů, probudíte lymfatický systém a také radost k životu. Vaše celé tělo bude příjemně prohřáté, uvolněné, relaxované.

Délka masáže: 90minutová celotělová zezadu

Medová masáž

Med jako masážní prostředek? Bohaté užití medu v kuchyni je nám všem dobře známo, někteří si život bez medu nedovedeme ani představit. Jako léčebný prostředek užíval med Hippokrates pro léčbu kožních onemocnění, staří Římané, Řekové, Egypťané jako krášlící prostředek, čínská medicína užívala med jako lék celá tisíciletí. Nejdelší historii v užívání medu patří Rusku, recepty k užívání, léčení se předávaly a předávají z generace na generaci. V masérství je med užíván pro svoji schopnost detoxikovat tělo, k omlazení organizmu, pročištění vnitřních orgánů, probuzení imunitního systému, k vyrovnání energií v našem nitru. Co vás čeká? Příjemné nahřátí těla, aplikace medu na oblast zad, páteře, speciální masážní techniky, které očistí pokožku od choroboplodných zárodků a celkově ji prokrví. Med působí do hloubky a postupně odstraňuje nahromaděné škodlivé usazeniny a toxiny.  Po závěrečném medovém zábalu bude vaše pokožka sametově hladká a vaše bedra budou lehká, zbavená tíhy a napětí.

Délka masáže: 90minutová masáž zad, šíje + medový zábal

Čokoládová masáž

Čokoláda nemusí zůstat jen příjemnou pochutinou a teplým nápojem, nabažit se může i vaše tělo. Obsahuje mnoho minerálních látek, vitamínů, koenzymů a antioxodantů, díky kterým působí antidepresivně a má i prokazatelné omlazovací a také afrodiziakální účinky. Tonizuje pokožku, hydratuje a zvláčňuje, má relaxační a regenerační účinky. Je jedinečným zážitkem nejen pro, kdo mají rádi čokoládu.

Délka masáže: 90minutová masáž
Image

Biodynamická masáž

Kraniosakrální masáž

Ovlivňuje psychický i fyzický stav, odstraňuje blokády, somato-emocionální negativní zkušenosti. Během ošetření se používá doteku rukou pro vnímání kraniosakrálního rytmu (cranio = lebka, sacrum = křížová kost), který pulzuje hluboko uvnitř fyziologického systému, jemnými technikami se podpoří jeho harmonické plynutí. Dochází tak k rozpouštění blokách uložených v tkáních (svaly, vaziva, klouby, kosti), uvolňování napětí, starých vzpomínek a traumat uložených v těle.

Délka masáže: 60minutová masáž

Reiki

Reiki je vesmírná, životadárná energie, která  je bezpečná, jemná a nenásilná. Zmírňuje bolest, zvyšuje energii organismu, umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit harmonie. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje mimosmyslové vnímání. Reiki působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duševní a duchovní. Tuto energii může přijímat naprosto každý, bez rozdílu věku.

Délka masáže: 60minutová masáž
Image